Język hiszpański – metoda komunikatywna

Język hiszpański w Academia de Español Lorca prowadzę metodą komunikatywną a więc stawiam nacisk na rozwijanie kompetencji w zakresie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem hiszpańskim w komunikacji interpersonalnej.

Oznacza to, oprócz gramatyki i słownictwa uczę umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim w prawdziwych sytuacjach: w pracy, w szkole, na wakacjach, w życiu codziennym itd. Na zajęciach rozwijam umiejętności studentów w zakresie: mówienia, pisania, czytania i słuchania ze zrozumieniem. Są one podstawą komunikacji między ludźmi.

Małe grupy – najlepsza opcja dla Ciebie

Najprawdopodobniej będziesz studiować język hiszpański aby komunikować się z ludźmi z Hiszpanii lub Ameryki Południowej. Aby sprawnie komunikować się z ludźmi krajów hiszpańskojęzycznych musisz nie tylko rozumieć co do ciebie mówią i co jest napisane, ale też musisz umieć odpowiedzieć adekwatnie do sytuacji. Dlatego podczas zajęć w mojej szkole będziesz miał możliwość „wzmocnić” swój hiszpański właśnie o umiejętność rozmowy i pisania. Chodzi mi o to, żebyś podczas kursów ćwiczył rozumienie tego co słyszysz i tego co przeczytasz i potrafił odpowiedzieć. To bardzo ważne.

Moje doświadczenia pokazują, że aby to osiągnąć nauka musi odbywać się w małych grupach. Zajęcia w Academia de Español Lorca i nigdy nie będą przekraczać 8 osób. Taka forma daje większe szanse na praktykowanie języka hiszpańskiego i skuteczną jego naukę. Zaletami małych grup jest również jest miła atmosfera, w której czujesz się spokojnie, familijnie i bezstresowo. Daje to komfort nauki rozmawiania w języku hiszpańskim.

Dynamika i atrakcyjność zajęć

Zajęcia są dynamiczne, co znaczy, że Cię nie zanudzę :). Będziesz praktykować język hiszpański w różnych kontekstach i ćwiczeniach. Podczas zajęć pracujesz w parach lub grupie. W ten sposób możesz ćwiczyć w sposób komunikatywny swój hiszpański. Nie można zapominać, że podczas zajęć lektor monitoruje wszystko co się dzieje na lekcjach, to co i w jaki sposób studenci mówią.

Pomogę Ci osiągnąć Twój cel ponieważ: precyzyjnie organizuję każde zajęcia, obserwuję przebieg zajęć, przygotowuję odpowiednia materiały na lekcje, motywuję studentów do aktywności podczas zajęć i wykorzystuję autentyczne materiały (film, muzyka, prasa, literatura) aby student miał kontakt z kulturą hiszpańskojęzyczną.

Jesteś na bieżąco

W Academia de Español Lorca student jest najważniejszy co znaczy, że odpowiednio przystosowuję się do potrzeb swoich studentów w ramach programu kursu. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze możesz uczestniczyć w zajęciach. Jeśli tak się zdarzy wówczas wyślę do Ciebie e-mailem wszystkie materiały, z którymi pracowaliśmy na lekcjach. Jeśli twoja nieobecność jest dłuższa niż 3 zajęcia będziesz miał możliwość uczestniczenia w bezpłatnej konsultacji, która pomoże Ci nadrobić zaległy materiał.